Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :)

İnsanın kendi toprağında, kendi meyvesini koparmasından dahada güzel bir şey var mı bilemiyorum ???? Yaz elmalarınıda gecikmeli olarak topladım. Biraz dibine dökülse de 4 ağaçtan hemen hemen 100 kilodan fazla elma topladım.

Her zamanki gibi elmaları mahallede eşe dosta dağıttım ve bir kısmını evde sirke yaptık, bir kısmını ise dolapta muhafaza ediyoruz. Öyle bir tat yok arkadaş ???? Tadını merak edenler için biraz eşkimsi biraz tatlımsı lokum kıvamında.. O zaman bana afiyet olsun ????

Ne kaldı geride Kara erik, ve normal Starking elmalarım.


Hobi Bahçe kategorisinde 03 Şubat 2020 - 11:50:05 tarihinde yayınlanmıştır. 919 Gösterim

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan dijital kod yazarıyım...

Yorumlar (2)

Kazım USLU
19 Şubat 2020 - 17:51:47

Merhabalar, resimdeki elmayı biz süt elma diye adlandırırdık, gerçek ismini biliyormusunuz? yeniden eski elmalardan dikmek istiyorum.

17 Şubat 2020 - 11:34:11 Ali ERGUN

Hocam bizim burda yaz elması olarak adlandırılıyor tam cinsini bilmiyorum maalesef fakat bahçeye gittiğimde köyden birine sorarım..


Ali ERGUN
17 Şubat 2020 - 11:34:11

Merhabalar, resimdeki elmayı biz süt elma diye adlandırırdık, gerçek ismini biliyormusunuz? yeniden eski elmalardan dikmek istiyorum.


Yorum Yapın