Wp-Optimize Aracılığı ile Veritabanı Temizliği Yapın

Wp-optimize eklentisiyle veritabanınızda gereksiz içerikleri otomatik olarak kaldırabilirsiniz. Örneğin bir eklenti kurdunuz ve daha sonra kullanmayı bırakıp eklentiyi kaldırdınız. Bu eklenti, kullanımda olduğu sürece veritabanına birtakım içerikler ekleyebilir. Yani siz eklentiyi silseniz dahi bu içerikler veritabanınızda kalacaktır.

[reklam]

Bu nedenle yaptığınız değişiklikler sonrası Wp-optimize ile veritabanı taraması gerçekleştirip, sorunları kolayca çözebilirsiniz. Herhangi bir sql kodu yazmadan kolayca müdahale edebilirsiniz. Wp-optimize ile yapabileceğiniz işlemler, tablo optimizasyonu, yazı sürümlerini temizleme, onaylanmamış spam yorumları silme, silinmiş yazıları kalıcı olarak silme, taslak halindeki içerikleri silme vb.

Ayrıca ayarlar bölümünden gireceğiniz süre sayısına göre cronjob oluşturup otomatik olarak örneğin haftada bir bu işlemleri tekrarlatabilirsiniz.

Eklentiyi İndirmek için tıklayın.

Kazım Uslu

Kazım Uslu

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapan yazılımcıyım. Yazılımı meslek olarak icra ediyorum. Alaylıyım, 11 senedir internet sektöründe çalışıyorum.

Bakmakta Fayda Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir