WordPress Yazı Ortası Adsense Reklam Yerleştirmesi

Benimde bloglarımda kullandığım ve oldukça verimli çalışan makalenin can alıcı noktalarında alakalı reklamlar çıkmasını sağlayan yazı ortası reklam yerleştirme fonksiyonunu sizlerle paylaşmak istedim. Bir başlık yada resmin hemen üzerine ekleyip Adsense TO‘sunu arttırabilirsiniz.

Herhangi bir kural ihlali yapmadığınız için Google Adsense tarafından ban yeme ihtimaliniz yok. İçeriklerinizi girerken metin editörüne basit bir kod eklemeniz yeterli olacaktır. Bu kodu eklediğiniz alanda Google Adsense reklam kodlarınız gözükecek.
[reklam]

1-) Aşağıdaki fonksiyon kodunu Tema Editörünüzü açıp, functions.php dosyanıza yapıştırın.

function reklamekle()
 { 
return ' <div style="margin:10px 0;">
 ##Google Adsense yada bir başka firmaya ait reklam kodunu bu alana ekleyin.##
 </div> ';
 } 
add_shortcode('reklamgoster', 'reklamekle');

2-) Fonksiyon kodumuzu eklediysek şimdi reklam kodumuzun çıkmasını istediğimiz makalemize gelelim ve çıkmasını istediğimiz yere aşağıdaki kodu girelim.

[reklamgoster]

İşlem tamamdır. Artık editöre yukarıdaki fonksiyonu çağırma shortcode’unu yazdığımızda o alanda fonksiyona eklediğimiz reklam kodumuz gözükecek. Bu sayede gelirimizi arttıracağız.

Kazım Uslu

Kazım Uslu

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapan yazılımcıyım. Yazılımı meslek olarak icra ediyorum. Alaylıyım, 11 senedir internet sektöründe çalışıyorum.

Bakmakta Fayda Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir