WordPress Ücretsiz Otomatik Pinterest Pin Eklentisi

Geleceğin arama motoru olarak öngörülen Pinterest’e şimdiden sitenize eklediğiniz içeriklerde bulunan resimleri otomatik olarak pinleyebilirsiniz. Bunu ücretsiz yapan basit bir eklenti mevcut.

[reklam]

Ücretli eklentiler kadar detaylı bir eklenti olmasa da başlangıç için kullanabileceğiniz bir eklenti olabilir. Bu nedenle ücretli bir Pinterest otomatik pin eklentisi almadan önce bu eklentiyi kullanmanızı tavsiye ediyorum.

1# Eklentiyi buradan güvenli bir şekilde indirebilirsiniz. Eklentiyi kurup aktifleştirdikten sonra Admin panelinden Ayarlar > Image Auto Poster yoluna devam ederek eklentinin ayarlar kısmına gelin.

2# Buradan ilk olarak Pinterest hesabınızı eklentiye bağlamalısınız. Authorize butonuna tıklayarak hesabınızı onaylayın.

3# Chose Board diyerek resimlerin paylaşılacağı panoyu belirleyin.

4# Etiket sistemi maalesef çalışmıyor ama yine de bildirmek gerekirse
– [post_author] – Yazar ismi
– [post_excerpt] – Makale kısa içeriği
– [post_tags] – Makale etiketleri
– [post_title] – Makale Başlığı
– [image_title] – Resim Başlığı
– [image_alt] – Resim alt etiketi

girerek kullanılabilir. Birden fazla içerik girebilirsiniz fakat çoklu kullanırken {[image_title]|[image_alt]} bu şekilde kullanmalısınız. Ardından Check all Images by Default kısmını aktif ederek ayarları kayıt edelim.

Son olarak editöre eklediğiniz resimleri artık otomatik olarak Pinterest’e gönderecektir. Bunun için yazı içerisine resim ekleyelim ve yazımızı tamamlayalım. Ardından Taslak olarak kaydet diyerek eklentinin resimlerini algılamasını sağlayalım daha sonrada yayınlayalım.

Kazım Uslu

Kazım Uslu

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapan yazılımcıyım. Yazılımı meslek olarak icra ediyorum. Alaylıyım, 11 senedir internet sektöründe çalışıyorum.

Bakmakta Fayda Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir