WordPress Tarayıcı Bildirimleri Eklentisi

Tarayıcı bildirimleri, sitenizi ziyaret eden kullanıcının ekranına çıkarak kabul edilmesi sonrası eklediğiniz her yeni yazıyı tarayıcı aracılığı ile kullanıcıya bildirip, bir nevi abonelik sistemidir.

Kalıcı hit sağlamak için bu tarz eklentiler kurmak işinize yarayabilir. Bunun için kullanacağımız eklenti OneSignal eklentisi. Bir Api aracılığı ile kolayca eklentiyi aktif edip, tarayıcı bildirimlerini kullanıcılara gösterebileceğiz.

Yukarıdaki bağlantıdan eklentiyi indirin ve aktif edin. Ardından Wp-Admin sayfasında menü kısmında bulunan OneSignal Push linkine tıklayın. Üç işlemlik bir kurulumu size gösterecek.

1# OneSignal Sitesine Kayıt Olma

İlk işlemimiz bir üyelik oluşturup masaüstü bildirimleri açmak. Bunun için onesignal.com sitesini açalım. WebPush Notifications’ın yan kısmında bulunan Get Started butonuna tıklayalım.

Buradan dilerseniz formu doldurup yada sosyal hesaplar aracılığı ile sisteme üye olalım. Giriş yapıldığında ADD APP butonu olan bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Buradan ADD APP butonuna tıklayalım. Buradan uygulama ismi girip tekrar ADD APP butonuna tıklayarak uygulamamızı oluşturalım.

Oluşturma sonrası düzenleme kısmı bizi karşılayacak.

Buradan Web Push’ı seçiyoruz ve Next butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda WordPress Plugin or Website Builder seçeneğini seçip hemen alt kısımda beliren WordPress’i işaretliyoruz.

Site adınızı site urlinizi ve gözükmesini istediğiniz ikon adresini girin, Https kullanıyorsanız aşağıdaki kutucuğu aktif edip hemen altında beliren kısma bir isim girin. Daha sonra Save deyin.

App ID ve Api Key oluşturuldu. Şimdi ikinci adıma geçelim.

2# Eklenti Ayarları

Eklentinin düzenleme kısmına Wp-Admin menüler kısmından ilerleyin.

Buradan Configuration kısmında beliren App ID ve REST API Key bilgilerini biraz önce aldığınız bilgiler ile doldurun.

Resimi büyük boyda görüntülemek için tıklayın. Tüm ayarları doğru yaptıysanız artık sorunsuz bir şekilde masaüstü bildiriminiz hazır.

Faydalı makalelerde görüşmek dileğiyle iyi bloglar !

Kazım Uslu

Kazım Uslu

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapan yazılımcıyım. Yazılımı meslek olarak icra ediyorum. Alaylıyım, 11 senedir internet sektöründe çalışıyorum.

Bakmakta Fayda Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir