WordPress Takılı Kalan Bakım Modunu Devre Dışı Bırakma

WordPress Takılı Kalan Bakım Modunu Devre Dışı Bırakma

WordPress otomatik güncelleme yapan başarılı bir CMS’dir lakin bazen kendimiz de güncellemek isteyebiliriz. Güncelleme yaparken site birkaç dakikalığına bakım moduna girer. Bu esnada sayfayı kapatma yada yenileme gibi güncellemeyi yarıda kesecek bir işlem gerçekleştirdiğinizde bakım modu takılı kalabilir.

Eğer bakım modu takılı kaldıysa FTP hesabınıza bağlanıp anadizinde oluşan  .maintance isimli dosyayı silmelisiniz.

Cpanel veya farklı bir panel kullanıyorsanız ve dosya yöneticisi ile erişip silmeye çalışıyorsanız muhtemelen bu dosyayı göremeyeceksiniz. Bunun nedeni sistemin bu dosyayı önemli bir dosya olarak algılaması ve gizlemesi. Bu nedenle Filezilla vb. FTP programları ile hesabınıza bağlanıp Anadizinde bulunan .maintenance dosyasını silmelisiniz.

Plesk panelde bu dosyayı httpdocs klasörünün içerisinde bulabilirsiniz. Cpanelde ise WWW klasöründe bu dosyayı göreceksiniz.

Güncelleme yaparken yarıda kestiyseniz ve dosyayı kaldırdıysanız güncellemeyi tekrar yaparak hatasız şekilde WordPress‘inizi güncelleyebilirsiniz.


Wordpress kategorisinde 03 Şubat 2020 - 10:58:15 tarihinde yayınlanmıştır.

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapıyorum..

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın

Utarif Yemek Tarifleri Scripti

Yemek Tarifleri paylaşım scriptine uygun fiyatla sahip olmak ister misin ?
DEMO - ÖZELLİKLER

Utvlite Wordpress Canlı TV Teması

UTV Canlı TV Scripti Artık WordPress’te. Oldukça uygun fiyatlı tuttuğum bu temayı satın almadan önce incelemeye ne dersin ?
UtvLite Canlı TV Teması WordPress – DEMO

İş Alımı: AÇIK

PHP işlerinizi Yapabilirim, Wordpress tema düzenleme, Bot yazılımı, metabox, özel alan yönetimi gibi işlerinizi özenle yapabilirim. Ayrıca WooCommerce ürün botu yazabilirim. Aklınızdaki işi online bildirmek için ;
Skype: Kcmedia42
R10.net Profilim: Kcmedia
Linkedin Profilim: Kazım Uslu
Instagram: Kaz.Uslu
Whatsapp: 0539 717 87 58(US LU) Mekanın Sahibi Geri Döndü :)

Uslu Bir ÖNERİ

Müşteri Temsilcisine bağlanırken telefonda yorulmayın, Direk müşteri hizmetlerine bağlanmak artık çok kolay :)

Son Yorumlar

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için kazuslu dediki, Teşekkür ederim kardeşim..

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Melih dediki, Yenilik gayet işlevsel olmuş, başarıların devamını dilerim.

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Kazım USLU dediki, Hocam bizim burda yaz elması olarak adlandırılıyor tam cinsini bilmiyorum maalesef fakat bahçeye gittiğimde köyden birine sorarım..

Yaz Elması – Kazuslu Bahçelerinde :) için Ali ERGUN dediki, Merhabalar, resimdeki elmayı biz süt elma diye adlandırırdık, gerçek ismini biliyormusunuz? yeniden eski elmalardan dikmek istiyorum.

Site Altyapımı Değiştirdim Hoşgeldin UBlog için Kazım USLU dediki, İnş abi :)

Önerdiğim Bağlantılar

Burada Yer Almak ister misin ? İletişim sayfasından bana ulaşabilirsin :)