WordPress Masaüstü ve Mobil Ziyaretçilere Farklı Reklam Birimleri Gösterin

Google Adsense yada farklı bir reklam firmasıyla çalışıyorsanız mobil ziyaretçileriniz ile bilgisayar kullanan ziyaretçilerinize farklı reklam birimleri gösterebilirsiniz. Esnek reklamlar dilediğiniz kadar getiri sağlamıyor, normal reklamlarda mobil ziyaretçilerin ekranında sıkıntı çıkarıp Google Adsense’dan sorun olduğuna dair mail alıyorsanız bu yöntem işinizi görecektir.

[reklam]

Aslında çok basit, sadece CSS ile çözünürlük ayarı yapıp iki farklı çözünürlük için 2 adet div oluşturuyoruz. Ardından büyük yani masaüstü kullanıcıları için bu divin birini açık, diğerini kapalı tutuyoruz. Mobil ziyaretçilerin çözünürlüğünde de olayı tam ters şekilde yapıyoruz.

Hem aynı anda iki reklam göstermemiş, hemde sorunu gidermiş oluyoruz. Aşağıdaki kodu temanızın style.css dosyasına ekleyin.

.masaustu{
}
.mobil{
 display: none;
}
//Çözünürlüğü Minimum 240 piksel ile Maksimum 480 Piksel olanlar için;
@media only screen and (min-width: 240px) and (max-width: 480px) {
.masaustu{
 display: none;
}
.mobil{
 display: inline !important;
}
}

Şimdi reklamların gözükmesini istediğiniz yere,

<div class="masaustu">
<!--Bilgisayar Kullanıcılarının görmesini istediğiniz reklam -->
</div>
<div class="mobil">
<!--Mobil Kullanıcılarının görmesini istediğiniz reklam -->
</div>

bu blok halinde reklamlarınızı yerleştirin. Artık iki farklı kullanıcıya oluşturduğunuz farklı reklamlar gözükecek. Buda Adsense gelir kaybının önüne geçecek.

Öneri; Ayrıca site makalelerin dilediğiniz yerine reklam yerleştirmesi istiyorsanız “WordPress Yazı Ortası Adsense Reklam Yerleştirmesi” isimli içeriğe göz atabilirsiniz.

Kazım Uslu

Kazım Uslu

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapan yazılımcıyım. Yazılımı meslek olarak icra ediyorum. Alaylıyım, 11 senedir internet sektöründe çalışıyorum.

Bakmakta Fayda Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir