WordPress Klasik Editöre Geri Nasıl Dönerim ?

WordPress 5.0 ile yazma editörü tamamen yenilendi, içerik oluşturmakta zorlanıyorsanız 2021 yılına kadar klasik editörü kullanabilirsiniz.Bunun için yapmanız gerekenleri adım adım aktardık.

[reklam]

1# İlk olarak www.siteadresiniz.com/wp-admin/about.php sayfasına açın.

Burada bulunan Learn how to jeep using the old editor bağlantısına tıklayın. Bu sayfanın en alt kısmına sizi yönlendirecek.

2# Burada bulunan bağlantıya tıklayarak klasik editörü tekrar kuralım.

Install the Classic Editor butonuna tıklıyoruz. Ardından eklenti ekleme bölümü açılıyor.

Buradan hemen yükle diyerek klasik editörü kuruyoruz. Daha sonra etkinleştiriyoruz. Şimdi yeni yazı ekle dediğimizde klasik editör ile ekleme gerçekleştirebiliriz.

Ayrıca yeni yazı ekle dediğinizde hala yeni editör açılıyorsa, Ayarlar > Yazma kısmına gelin, Varsayılan editörü klasik olarak belirtin.

Bizden tavsiye yeni editör oldukça kullanışlı ve geliştirilmeye açık bir editör. Bu nedenle bu editörü kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kazım Uslu

Kazım Uslu

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapan yazılımcıyım. Yazılımı meslek olarak icra ediyorum. Alaylıyım, 11 senedir internet sektöründe çalışıyorum.

Bakmakta Fayda Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir