Ana sayfa Wordpress İpuçları WordPress İçerik Ekleme Editörünü Zenginleştirin

WordPress İçerik Ekleme Editörünü Zenginleştirin

212
0

Wordpress’in içerik editörünü zenginleştirmek oldukça kolay. Yıllar geçtikçe içeriği geliştiren WordPress ekibi, az kullanılan ve genel anlamda ihtiyaç olmadığını düşündükleri simge ve özellikleri gizledi. Fakat kusursuz içerikler girmek istiyorsanız bazı butonların gözükmesi işinizi kolaylaştıracaktır.

WordPress Editöründe Neler Eksik ?

İlk gözüme çarpan özellikler, yazı arkaplan rengi, yazı fontu, çapa, yazı fontu seçimi gibi birçok özellik kapalı yani gizlenmiş. Hatta en çok kullandığım ve uzun yazıların ziyaretçi gözünde daha kolay yönetimini sağlayan sayfalama butonu da gizlenmiş butonlarının arasında yer alıyor.

[reklam]

Wp Yazı Editöründe Gizli Butonlar Nasıl Eklenir ?

İşlem Sonrası WordPress İçerik Ekleme Editörü

Yukarıdaki eksik butonlar aslında hala işlevine devam ediyor, fakat WordPress ekibi görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak adına bu butonları bize göstermiyor. Bizde function.php dosyamıza ufak bir kod ekleyerek herhangi bir eklentiye gerek kalmadan gizlenmiş bütün butonları geri yerine getireceğiz.

» Değişiklik Yapacağımız Dosyaya, Admin Panelinden Görünüm > Düzenleyici >  Tema İşlevleri(functions.php) dosyasının <?php  ve ?> kodları arasına düzeni bozmayacak şekilde ekleyin..

/*Editördeki Gizli Butonları Aktif Et (Wpgunlugu.com)*/
function extended_editor_mce_buttons($buttons){
array_push($buttons, "anchor", "backcolor", "charmap", "cleanup", "code", "copy", "cut", "fontselect", "fontsizeselect", "hr", "newdocument", "paste", "redo", "styleselect", "sub", "sup", "undo");
return $buttons;
}
add_filter("mce_buttons", "extended_editor_mce_buttons");
/*Editördeki Gizli Butonları Aktif Et (Wpgunlugu.com)*/

Artık İçerik eklerken kaldırılmış bütün butonları ekledik. İyi ve başarılı yazılar yazmanız dileğimle iyi bloglamalar!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here