WordPress Etiket Limiti Eklentisi

Yazılarınızda etiket kullanmak mükemmel bir seçenek olsa da çok fazla etiket girmek Google ve türevi arama motorları için filtre sebebi olabiliyor. Bu nedenle yazılarınıza etiket girerken kendinizi kontrol edemiyorsanız veya editörlerinizin yazılarında maksimum kullanması gereken etiket sayısını kendiniz belirlemek istiyorsanız sizin için mükemmel bir eklenti.

WordPress Limit Tags eklentisi ile içeriklerinize eklediğiniz etiket sayısını ayarlar kısmından kısıtlayabilirsiniz. Bunun için eklentiyi indirip kurun, ardından admin panelinden Ayarlar > Wp Limit Tags bağlantısına gidin.

Daha sonra sadece yazılarınıza limit koymak istiyorsanız post seçeneğini, eğer sayfalarınızda da etiket kullanıyorsanız page seçeneğini işaretleyip, maksimum kullanılması gereken etiket miktarını girin. Save Changes diyerek, ayarları kaydedin.

Belirlediğiniz miktarı aşmaya çalıştığınızda editördeki etiket ekleme bölümü disabled olmakta ve daha fazla etiket ekleme imkanınız bulunmamaktadır.

WordPress yeni editöründe bu eklenti çalışmamaktadır. Güncellendikçe bu problemin giderileceğini düşünüyorum. O nedenle halen klasik editör kullanıyorsanız bu eklentiyi kullanabilirsiniz.


Wordpress kategorisinde 03 Şubat 2020 - 11:22:42 tarihinde yayınlanmıştır. 456 Gösterim

Kazım USLU Hakkında

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan dijital kod yazarıyım...

Yorumlar (0)

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın