WordPress 2 Adımda Doğrulama ile Güvenliğinizi Arttırın.

Wordpress admin girişi esnasında 2 adımda doğrulama sistemi ile ek bir güvenlik önlemi alabilirsiniz. Google tarafından geliştirilen Authenticator uygulama ve eklentisi sayesinde giriş esnasında telefonunuzda oluşturulan 6 haneli kodu girerek sitenize giriş yapabilirsiniz.

Sitenizin şifresini bilseler bile giriş yapabilmeleri için bu doğrulama koduna ihtiyaç olduğu için giriş işlemi başarısız olacak.

1# Telefona Google Authenticator İndirme

Buraya tıklayarak Google Play üzerinden Google Authenticator uygulamasını edinin. Telefonunuza kurun. Ardından buradan Authenticator WordPress Eklentisi’ni indirip sitenize eklentiyi kurun.

Kullanıcılar Profiliniz kısmına gelin ve QR kodunu görüntüleyip telefonunuzdaki uygulamadan bu kodu okutun.

2 Adımda doğrulama kodunuz artık aktif. Şimdi eğer Aktif ettiyseniz, çıkış yapın daha sonra tekrar giriş yapmak istediğiniz mobil uygulamada oluşan kodu girerek giriş yapabilirsiniz.

Kazım Uslu

Kazım Uslu

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapan yazılımcıyım. Yazılımı meslek olarak icra ediyorum. Alaylıyım, 11 senedir internet sektöründe çalışıyorum.

Bakmakta Fayda Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir