Şifresini Unuttuğunuz WordPress’in Şifresini Sıfırlama (PhpMyAdmin)

Sitenizin şifresini unuttuysanız ve mail adresine şifre gelmiyorsa hosting hesabınızdan PhpMyadmin’e giriş yapıp şifremizi sıfırlayacağız. Hosting hesabımızdan Cpanel’e giriş yapalım.

[reklam]

Veritabanları altında yer alan phpMyAdmin’e tıklayalım.

users tablomuzu açalım ve değişiklik yapacağımız hesaba gelelim.

user_pass sütunundaki md5 ile şifrelenmiş içeriği aşağıdaki kod ile değiştirdiğinizde şifreniz 123456 olacak. Giriş yaptıktan sonra panelden şifrenizi değiştirebilirsiniz.

$1$gAWzXsJ0$rmE8dbHfx7OnHJpC4m09h0

Artık sitenize kullanıcı adınız ve 123456 şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Eğer plesk panel kullanıyorsanız phpmyadmine nasıl ulaşacağınızı gösterelim. İlk olarak Plesk panele giriş yapın ve değişiklik yapacağınız domaini seçin.

Buradan Databases kısmına tıklayın.

Açılan veritabanı sekmesinden phpmyAdmin butonuna tıklayarak ulaşabilir ve yukarıdaki işlemi tekrarlayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Kazım Uslu

Kazım Uslu

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapan yazılımcıyım. Yazılımı meslek olarak icra ediyorum. Alaylıyım, 11 senedir internet sektöründe çalışıyorum.

Bakmakta Fayda Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir