Ana sayfa Televizyon Sıfır Günü Belgeseli (25 Litre)

Sıfır Günü Belgeseli (25 Litre)

126
0

29 yaşındayım şuan ve bu belgeseli izledikten sonra artık birçok şeyi değiştirdim hayatımda. Öyle rastgele Natgeo kanalını izlerken rastladım. Bir süre kulak misafiri oldum, sonra bir bakmışım ki kendimi kanepeye uzanır vaziyette pürdikkat ekrana kilitlemişim.

Sınırsız sandığımızın, birçoğumuzun o musluğu çevirdiğinde suyun akacağını bildiğini ve bir an çevirdiğinizde suyun gelmediğini, ardından televizyon ve haber bültenlerinin son dakika haberiyle artık musluklardan su akmayacağını düşünebiliyor musunuz ?

Belgesel tamda bunu size yaşatıyor. The Walking Dead manyağı biri olarak, kıyamet sonrası senaryolarını seviyorum. Fakat bu bana çok daha gerçekçi geldi. Olmayacak diye birşey yok. CapeTown şuan buna benzer bir durumla karşı karşıya.

Belgesel Türkiye’de İstanbul’da çekiliyor. Çok değil, 10 yıl sonrasını gösteriyor.Mahalleye yanaşan su tankerleri ile haftalık 25 litre suyla hayatta kalma mücadelesi, birden su herşeyden değerli oluyor. Bu 25 litre suyla duş alabilecek misiniz ? peki ya susarsanız ? Kaç gün su içmeden yaşayabilir siniz ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here