Plesk Panel 12.5 – PHP 7 Sürümünü Yüklemek ve WordPress siteniz için Aktif Etmek

Plesk panel kullanıyorsanız WordPress’in yeni versiyonu PHP 7 uyumlu hale geldi, fakat hala Plesk üzerinde PHP 5 kullanıyorsanız performans artması ve bazı eklentilerin verdiği (Yoast Seo eklentisi PHP 7 istemektedir.) hatalar nedeniyle sürüm yükseltme gerçekleştirebilirsiniz.

[reklam]

İlk olarak Plesk panele giriş yapın ve sol kısımda bulunan Tools & Settings butonuna tıklayın.

Ardından Plesk > Updates and Upgrades bölümüne tıklayın.

Daha sonra Açılan kısımdan Add/Remove Components bölümüne tıklayın.

Daha sonra listeden Web hosting > Php interpreter versions > PHP 7.0 yolunu izleyerek sağ tarafta bulunan ok işaretine tıklayıp Install diyin.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra şimdi Plesk anasayfasına giderek değişiklik yapacağınız domaine tıklayın.

[reklam]

Hemen alt kısımda bulunan Php Settings kısmına tıklayın. Buradan php sürümünüzü aşağıdaki resimde görülü alandaki gibi değiştirebilirsiniz.

Artık sitenizin PHP sürümü 7’dir. Bundan sonraki PHP sürümlerini bu şekilde güncelleyebilirsiniz. Güncelleme esnasında herhangi bir hata aldıysanız Plesk Panel ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim. İyi Çalışmalar !

Kazım Uslu

Kazım Uslu

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapan yazılımcıyım. Yazılımı meslek olarak icra ediyorum. Alaylıyım, 11 senedir internet sektöründe çalışıyorum.

Bakmakta Fayda Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir