Ana sayfa Projelerim PHP Soru Cevap Sitesi Scripti

PHP Soru Cevap Sitesi Scripti

95
0

Merhaba sayın dinleyen,

Bugün geçenlerde kaydettiğim oyundestek.net domaini üzerine kullanıcı etkileşimi maksimum seviyede olan bir soru cevap sistemi kurmayı düşünmüştüm.

Geçenlerde bir araştırma yaptım fakat istediğim seviyede bir script bulamadım. En yakın seviyedeki script ise Question2Answer’di. buda daha önce kullandığım biraz karışık ve istediğim şeylere cevap verebilen bir script değildi. Bu nedenle kendi scriptimi yazmaya karar verdim. Zaten çok karışık bir sistem olmayacak ve basitçe soruların eklenebileceğini, üye ve ziyaretçilerin cevap verebileceği, beğenilen cevapların sıralamada üstte çıkabileceği bir sistem.

Ayrıca kullanıcı etkileşimi de dedik artık, bir çekiliş sayfası, belirli bir puan kazanan üyelerimizin bu sayfa üzerinden çekilişe katıl diyerek puanlarını çekiliş için harcayabileceği cevap, soru ve diğer etkinlikten puanlar dağıtan bir sistem hayal etmiştim.

Bugün kodlamaya başlayacağım. Ön yüz için ücretli bir tasarım almaktan vazgeçtim, onuda bootstrapın hazır tasarımlarını editleyerek ilerleyeceğim.

Birde aklıma takılan şey soru ve cevapları anlık paylaştırmak ve bu durumda Adsense reklamlarında sıkıntı yaşayabilirdim. Reklam yönetimi için ayrı bir class oluşturup, sadece belirli seviyeye gelmiş yada admin tarafından onaylanmış sorularda ve cevaplarda reklamların yayınlanması üzerine bir platform hazırlayacağım.

Ziyaretçiler, isteyerek yada istemeyerek oyun keyleri, indirme bağlantıları paylaşabilir bu nedenle bu durumda Adsese ile papaz olmayalım değil mi 🙂

Not: Eğer aklınızdaki scripti yazdırmak istiyorsanız yazacak arkadaşın yazılım uzmanı olmasından ziyade öncelikle sizin mesleğinize aşina olması gerektiğini unutmayın. Sizin gibi düşünmeli ve ilerde sorun oluşturabilecek durumlardan kaçınacak şekilde projeyi geliştirmeli.

Bugün yazmaya başlıyorum. Bakalım nasıl bişey ortaya çıkacak, detayları paylaşacağım ileri ki günlerde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here