Ana sayfa Wordpress İpuçları İçerik Üretmekte Sorun Yaşayanların Yardımcısı Google Search Console

İçerik Üretmekte Sorun Yaşayanların Yardımcısı Google Search Console

74
0

Bu yazımda sitenize içerik üretirken konu bulamamaktan şikayetçi iseniz insanların yaptığı aramalarda sitenizin gözükmesi, tık alması ve olası yeni anahtar kelime çalışmalarında Google Search Console bize çok yardımcı olmakta.

[reklam]

İlk olarak Google Search Console’u açın, Performans sekmesine gelin.

Açılan alanda sitenizle alakalı yapılan aramaları göreceksiniz ve performansınızı göreceksiniz. İnsanların sitenizi arama motorlarında hangi kelimede gördüğünü çok rahatlıkla inceleyebileceksiniz. Ben buradan baktığımda WordPress Tablo Eklentisi isimli bir arama gördüm ve sitemi arattığımda böyle bir yazı bulunmadığını anladığımda o konu ile alakalı bir içerik üretip siteme ekledim.

Böylece ziyaretçinin bir sonraki aramasında daha ön plana çıkmayı hedefledim. Sizde ziyaretçilerin yaptığı aramaları bu ekranda görüp, sitenizde olmayan içerikler üretebilir ve yeni konular oluşturabilirsiniz. Yada içeriğinizde olan fakat çok fazla dikkat çekmeyen kelimelerle alakalı içeriklerinizi güçlendirip daha fazla hit çekebilirsiniz. Burada önemli nokta click-bait değil, gerçekten ziyaretçinin yararlanacağı içerikler üretmektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here