En uygun E-İmza Nasıl Satın Alınır ?

Yeni yılla birlikte birçok serbest meslek erbabı, şirket sahibi e-imzaya geçiyor. Zorunlu tutulan e-imza sistemine geçiş için bu hizmeti sağlayan bazı firmalardan hizmet alabilirsiniz. Ben e-imza satın almadan önce araştırıp en uygun fiyatlı olarak düşündüğüm PTT tarafından desteklenen TürkTrust‘u tercih ettim. Başvurusunu da PTT üzerinden yaptım.

Bireysel olarak e-imza alacaksanız sadece nüfus cüzdanı fotokobisi götürerek başvurunuzu yapabilirsiniz. PTT gişelerden sıra aldıktan sonra danışmaya giderek E-imza formu isteyip, doldurun. Bu işlem size zaman kazandıracaktır. 1 Yıllık 2 Yıllık ve 3 Yıllık paketler doğrultusunda e-imza alabilirsiniz. Ben 3 yıllık E-imzayı 229 TL’ye satın aldım.

Diğer firmalardada arasında çok fazla fark oynamıyor dilerseniz farklı bir firma tercih edebilirsiniz. Ptt sırası beklememek için de farklı firma tercih etmenizi anlayışla karşılıyorum, öyleki 2 saate yakın bekledim 🙂

Kazım Uslu

Kazım Uslu

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapan yazılımcıyım. Yazılımı meslek olarak icra ediyorum. Alaylıyım, 11 senedir internet sektöründe çalışıyorum.

Bakmakta Fayda Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir