Adsense Ban Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Yeni kayıt ettiğiniz domain, yada aldığınız bir sitenin Google Adsense ile arasındaki ilişkiyi merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Daha önce projelendirilmiş domainler Google tarafından reklam hizmetinden çıkartılmış olabilir. Bir domaini satın almadan önce Adsense Ban Kontrolü yapmak oldukça önemlidir.

[reklam]

Projelendirmeyi düşündüğünüz alan adı eğer Google tarafından banlanmışsa bu ban kalkmadığı sürece o sitede reklam yayını yapamayabilirsiniz. İlk olarak banı kaldırmalısınız.

1# Google Adsense Ban Kontrolü Yapma

Bu hizmeti ücretsiz sağlayan birçok webmaster aracı bulunmaktadır. Türkiye’de sorguladığım ve sonrasında satın aldığım bir domaini yabancı bir kaynaktan sorguladığımda banlı olduğunu gördüm.

Bu yüzden sorgulamadan çekinmeyin ve birçok alternatifi gözden geçirin. Türkiye’nin en büyük webmaster forumları r10.net ve wmaraci.com tarafından bu hizmet sağlanmaktadır.

Yukarıdaki site için yaptığım aramada herhangi bir ban olduğu gözükmüyor. fakat yabancı bir kaynaktan sorguladığımda bu domainin banlı olduğunu görüyorum.

Yabancı olarka kullandığım BannedCheck önermekteyim. Ayrıca Türkiye’den R10.net ve Wmaraci hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Tam emin olmak için birkaç site aracılığı ile sorgulama gerçekleştirmenizi tavsiye ederim.

2# Adsense Domain Ban Nasıl Kaldırılır ?

Adsense arayüzünde sağ üst kısımda bulunan soru işaretine tıklayın, E-posta gönder kısmını açın, Sorununuz ne ile ilgili kısmına hesap diyin ardından size nasıl yardımcı olabiliriz kısmına

Yeni Satın Aldığım Domain banlı gözüküyor. Daha önceki içeriği ile hiçbir alakam olmayıp, yepyeni bir şekilde sitemi adsense politikalarına uygun olarak yayınlamaktayım. inceleme istiyorum.

şeklinde bir mesaj oluşturup diğer bilgileri doğru bir şekilde girin gönderin. birkaç iş günü içerisinde olumlu şekilde geri dönüş alacaksınız fakat gerçekten yeni aldığınız domaini kurup Adsense politikalarına uygun bir şekilde yayında tutuyorsanız. Aksi halde red cevabı almanız mümkündür.

Kazım Uslu

Kazım Uslu

PHP,MYSQL,CSS,JS,JQUERY yazılım dillerine hakim, Şu sıralar PYHTON ve LINUX üzerine araştırma geliştirme yapan, sunucu optimizasyonu ile uğraşan, boş zamanlarında Wordpress geliştirmeleri üzerine çalışmalar yapan yazılımcıyım. Yazılımı meslek olarak icra ediyorum. Alaylıyım, 11 senedir internet sektöründe çalışıyorum.

Bakmakta Fayda Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir